

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Length | 2.1 mm |
| Width | 1.27 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 750 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| Depth | 1.27 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast Blow |
| Current Rating | 250 mA |
| Terminal Material | Nickel |
| Max Voltage Rating (AC) | 63 V |
Stock: 2030
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.37959 | $3.79590 |
| 25 | $0.34605 | $8.65125 |
| 50 | $0.31547 | $15.77350 |
| 100 | $0.29067 | $29.06700 |
| 300 | $0.25418 | $76.25400 |
| 500 | $0.22228 | $111.14000 |
| 1000 | $0.22228 | $222.28000 |
| 3000 | $0.22228 | $666.84000 |
| 5000 | $0.21459 | $1072.95000 |
